Chcemy zaprosić Was do poznania świata koni, nauczenia się nie tylko jazdy konnej, ale również tworzenia relacji i zasad komunikacji z nimi. Stawiamy na spokojny, systematyczny rozwój, bez tworzenia niepotrzebnych napięć i stresu. Pragniemy, by czas spędzony w towarzystwie koni był przyjemnością zarówno dla jeźdźca, jak i konia. Dzielimy się naszą pasją i uczymy szacunku do zwierząt już od najmłodszych lat. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć jeździeckich w Stajni Podolin. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom proponujemy dodatkowe zajęcia, podczas których poszerzycie swoją wiedzę o koniach i zdobędziecie nowe umiejętności. Czeka tu na Was sporo nowości, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 

Aby ułatwić Wam kontakt z nami wprowadziliśmy internetowy system zapisów, gdzie będziecie mogli na bieżąco śledzić wolne terminy zajęć i bezpośrednio dokonać rezerwacji:

Rezerwuj online 

PRZEDSZKOLE JEŹDZIECKIE

 • Oprowadzanka na kucyku (waga dziecka max 25 kg)  – 15 minut – 40 zł  
 • Przedszkole jeździeckie – 30 minut – 60 zł –  zajęcia dla najmłodszych obejmujące naukę obsługi konia oraz podstawy jazdy konnej. 

ZAJĘCIA JEŹDZIECKIE DLA DZIECI W WIEKU SZKOLNYM ORAZ DOROSŁYCH

 • Nauka jazdy konnej dla osób początkujących – 30 minut – 65 zł – oferta dla osób stawiających pierwsze kroki w siodle, wymagających asekuracji ze strony instruktora. 
 • Nauka jazdy konnej dla osób średnio-zaawansowanych – 45 minut – 75 zł – dla osób jeżdżących samodzielnie kłusem, radzących sobie w grupie innych jeźdźców i koni. 
 • Jazda konna dla osób zaawansowanych – 45 minut – 75 zł – dla osób doświadczonych, samodzielnie galopujących. 
 • Lekcja indywidualna – 60 minut – 120 zł – zajęcia dla osób, którą chcą trenować tylko z instruktorem, bez obecności innych jeźdźców.  
 • Spacer po lesie na koniu – 30 minut- 60 zł – spacer na koniu prowadzonym przez instruktora, propozycja dla osób, które nie czują się jeszcze pewnie w siodle, a chcą podziwiać piękno natury z grzbietu konia.
 • Wyjazd w teren – 60 minut – 120 zł – przejażdżka na koniach razem z instruktorem, podczas której możemy doskonalić umiejętności zdobyte na ujeżdżalni oraz podziwiać piękno Gór Sowich.  
 • Hipoterapia – 30 minut- 80 zł – terapia z udziałem konia, prowadzona przez wykwalifikowanego terapeutę, z pełną asekuracją hipoterapeuty oraz pomocnika, obejmuje jazdę konną oraz terapeutyczne zajęcia prowadzone przy koniu z poziomu ziemi, z uwagi na wielkość naszych koni tylko dla osób o maksymalnej wadze 50 kg.
 • Zajęcia edukacyjne – 45 minut – 80 zł obejmują naukę bezpiecznej obsługi i pielęgnacji konia, zagadnienia z opieki, chowu, hodowli i żywienia koni, przygotowanie do odznak jeździeckich, ogólnie wszystko co chcecie wiedzieć o koniach 🙂 
 • Praca z koniem z ziemi – 30 minut – 50 zł – podstawy pracy z ziemi metodami pozytywnymi, budowanie relacji z koniem, oferta dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności nie tylko z siodła. 
 • Animal trekking – czyli piesze wędrówki ze zwierzętami, wspaniała okazja do budowania relacji z końmi, kucykami, osiołkami, relaks i zdrowie dla wszystkich – tu dowolna opłata na rzecz Fundacji Podolin, abyśmy jeszcze lepiej mogli zadbać o  naszych podopiecznych. WYCIECZKI EDUKACYJNE 

Oferta dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych, w programie: zapoznanie ze stajnią i jej mieszkańcami, edukacja hippiczna, kreatywne zajęcia tematyczne, przejażdżka konna, ognisko, pamiątkowy upominek, czas trwania 4 godziny, cena 50 zł/osoba, zapisy na wycieczki: info@stajniapodolin.com

Nasze zajęcia odbywają się na ogrodzonej ujeżdżalni, w niepogodę i zimą na krytym lonżowniku oraz na łąkach i leśnych ścieżkach w okolicy Stajni. Przebieg każdego spotkania dostosowujemy do Waszych potrzeb i możliwości, z uwzględnieniem warunków atmosferycznych, aktualnej jakości podłoża i przede wszystkim z szacunkiem do naszych koni.

Każda osoba zobowiązana jest do przestrzegania regulaminu Stajni, w tym zasad płatności i anulowania rezerwacji: 

REGULAMIN STAJNI PODOLIN

 1. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 12.00-20.00, sobota 9.00-19.00, niedziela-nieczynne (z wyjątkiem wcześniej ustalonych wydarzeń). 
 2. Wszystkie osoby przebywające na terenie Stajni Podolin zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu, zasad BHP i ppoż. oraz do stosowania się do uwag instruktorów. 
 3. Brak zapoznania się z regulaminem nie zwalania z obowiązku jego przestrzegania. 
 1. Umówienie zajęć jest jednoznaczne z przyjęciem regulaminu.
 1. Stajnia jest monitorowana. Wejście na teren oznacza zgodę na rejestrację wizerunku. 
 1. Surowo zabrania się palenia papierosów na terenie stajni oraz wchodzenia z otwartym ogniem.
 1. Na terenie stajni obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu oraz spożywania innych środków odurzających. 
 1. Zapis na zajęcia następuje po wybraniu właściwego terminu poprzez stronę: https://stajniapodolin.nakiedy.pl
 1. Zapisanie na jazdę po raz pierwszy następuje po zaksięgowaniu przedpłaty w wysokości pełnej kwoty na numer konta Fundacji Podolin: 77 1090 2301 0000 0001 5017 6700 tytułem: imię i nazwisko uczestnika zajęć. 
 1. Uczestnictwo w zajęciach w systemie regularnym, cotygodniowym należy zgłaszać osobiście instruktorowi, wówczas termin w kalendarzu online będzie automatycznie rezerwowany co gwarantuje dostępność miejsca. 
 1. Ze względu na dobro naszych koni na jazdy konne przyjmujemy jeźdźców o maksymalnej wadze 75 kg, jazda na kucyku do 25 kg, hipoterapia do 50 kg. 
 1. Zajęcia można odwołać najpóźniej 24h przed zaplanowanym terminem. W przypadku odwołania zajęć później, lekcja jest uznawana za wykorzystaną. W tej sytuacji istnieje możliwość odrobienia opłaconych i niewykorzystanych zajęć, należy wówczas dokonać rezerwacji innego, wolnego terminu w kalendarzu online. Odwołanie zajęć w czasie krótszym niż 3 godziny przed planowanym terminem skutkuje uznaniem lekcji za odbytą z obowiązkiem zapłaty oraz brakiem możliwości odrobienia. 
 1. W przypadku odwołania zajęć przez instruktora, kolejny termin jazdy do indywidualnego ustalenia.
 1. W związku z tym, że jeździectwo należy do sportów z grupy podwyższonego ryzyka zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia uwzględniającego jazdę konną. Właściciel stajni oraz instruktorzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, jednak nie biorą odpowiedzialności za wypadki związane z nieprzestrzeganiem niniejszego regulaminu oraz za zdarzenia losowe powstałe podczas zajęć.
 1. Każdy uczestnik zajęć zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o jeździe na własną odpowiedzialność. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie podpisują rodzice lub prawni opiekunowie.
 1. Dzieci na terenie stajni mogą przebywać tylko pod opieką rodziców lub opiekunów. Stajnia nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
 1. Na terenie stajni obowiązuje zakaz karmienia zwierząt bez wiedzy i zgody instruktora. 
 1. Wejście do koni na padoki jest możliwe tylko po uprzednim zapytaniu instruktora o zgodę.
 1. Jeździec zobowiązany jest stawiać się na jazdy punktualnie w odpowiednim stroju (długie spodnie lub bryczesy, zakryte buty, istnieje możliwość wypożyczeniu kasku). Spóźnienia są odliczane z czasu jazdy.
 1. O miejscu odbywania się zajęć oraz ich przebiegu, decyduje instruktor.
 1. O wyborze konia dla jeźdźca, jak i doborze sprzętu decyduje instruktor.
 1. Podczas zajęć jeździec ma obowiązek słuchać poleceń i wskazówek instruktora oraz dbać o dobrostan dosiadanego konia. W przypadku złamania tego punktu regulaminu, instruktor ma prawo przerwać lekcję.
 1. Osoby towarzyszące jeźdźcowi nie mogą rozpraszać uczestników, zwracać uwagi na błędy, pouczać oraz zobowiązane są do przebywania w miejscach do tego wyznaczonych. Osoby nie stosujące się do tego punktu, będą proszone o opuszczenie najbliższej okolicy miejsca zajęć.
 1. Wyjazd w teren jest możliwy tylko po jeździe próbnej na placu, w celu określenia umiejętności jeźdźca przez instruktora.
 1. W razie umyślnego okaleczenia konia, uszkodzenia sprzętu jeździeckiego, pomieszczenia bądź urządzeń ośrodka sprawca ponosi odpowiedzialność materialną za wyrządzoną szkodę.
 1. Właściciel stajni nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na jej terenie.
 1. W trakcie zajęć i jazd konnych wykonywane są zdjęcia i materiały wideo w celach marketingowych, w przypadku braku zgody prosimy o taką informację w formie pisemnej. 
 1. Wszelkie problemy, nieprawidłowości, zauważone skaleczenia czy dziwne zachowanie koni należy niezwłocznie zgłaszać instruktorom. 
 1. Osoby rażąco naruszające niniejszy regulamin oraz stwarzające zagrożenie dla siebie i innych mogą zostać poproszone o opuszczenie terenu ośrodka.
 1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązuje zasada uwzględniająca dobro koni, wzajemnej życzliwości i pomocy.