To rodzinna, rozwijającą się hodowla koni rasy Gypsy Horse/Cob/Vanner (koń cygański). Naszym głównym celem jest hodowla koni spełniających najwyższe standardy hodowlane (zgodne z GVHS, TGCA i CHAPS), użytkowe i pokazowe z jednoczesnym zachowaniem typowego dla tej rasy łagodnego charakteru, dzięki czemu promować je możemy także jako idealne konie rodzinne.

Specjalizujemy się w hodowli koni o nienagannym eksterierze, rzadkich maściach, bazując na fundamentalnych Brytyjskich i Irlandzkich liniach.

Hodowla znajduje się w sercu Gór Sowich w województwie dolnośląskim. Lokalizacja naszej stajni  i specyficzny, górski mikroklimat sprzyjają rozwojowi silnych, zdrowych i wytrzymałych koni.

Pasja i zamiłowanie do koni rasy Gypsy sprawiają, że poświęcamy im dużo czasu, dokładając wszelkich starań  w zakresie właściwego żywienia, pielęgnacji i wychowania. Wszystko to owocuje ich wspaniałą kondycją psychiczną  oraz fizyczną. Hodując nasze konie stawiamy na jakość, nie ilość!

Naszym celem jest również promocja tej wciąż nieznanej rasy, często mylonej z tak popularnymi Tinkerami. Pogłębiając swoją wiedzę na temat hodowli Gypsy Cobów, każdego roku osobiście odwiedzamy wiele hodowlii. Współpraca z wysoko cenionymi hodowlami Wielkiej Brytanii, Irlandii i USA, wspólna wymiana poglądów i nieustające kształcenie się to fundament naszej własnej hodowli.

Wszystkich miłośników koni rasy Gypsy zapraszamy do odwiedzenia naszej hodowli w celu poznania tych wspaniałych koni: